Otel minibar, genel olarak otel odalarında bulunmaktadır. İçerikleri ise konaklama yapılan işletmeye göre değişmektedir. Kimi otel odalarında ücretsiz bu hizmet verilirken kimi otellerde ise ekstra ücrete tabiidir.

Minibarlar, otel odalarında bulunan küçük buzdolaplarıdır. Merkezi soğutma sistemi ile çalıştıkları içinde ses çıkarmazlar ve konukla da herhangi bir rahatsızlık yaşamamaktadırlar. Minibarlar, servis saatleri dışında misafirlerin aperatif içecek ve yiyecekleri alabilmelerini ve ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacaktır. Bu nedenle günlük olarak kontrolleri yapılmakta ve eksikler tamamlanmaktadırlar.

Minibar yiyecekleri arasında kek, çikolata, leblebi, bisküvi, fındık vb. yiyecekler bulunmaktadır. Konaklama yapacak kişilerin isteğine göre de düzenlenmesi sağlanmaktadır. Minibar içecekleri arasında ise su, soda, meyve suyu, süt gibi içecekler yer almaktadır.

Minibarların sabah saatlerinde genel olarak kontrolleri yapılmaktadır. Minibarların kontrol edilmesi, eksikliklerin yazılması, yerine temin edilmesi, adisyona yazılması gibi işlemler yapılır. Adisyona yazılması ile de konuk otelden çıkış yapmadan ödemesinin yapılması sağlanır.

Otel Tipi Minibar Modelleri Nelerdir?

Otel minibar modelleri blok kapılı, cam kapılı ve exclusive otel minibar modelleri olarak her ihtiyaca göre tasarımlarda bulunmaktadır. İhtiyaçları karşılayan bu minbar modelleri ise oldukça tasarrufludur. Farklı renk çeşitleri ile son derece şık ve kullanışlı ürünlerdir.

Ürünlerin doğa dostu olması ve tüm yiyecek ve içecekleri gerekli soğutma kapasitesi ile doğru bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Şişe raflı, plastik raflı, led aydınlatmalı, otomatik termostatlı gibi özellikleri bünyesinde bulundurur.

Bu tip minibar modelleri sadece otellerde değil, ofis, yazlık gibi diğer yerlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Hem hesaplı hem de kullanışlı olması dolayısıyla tercih edilen ürünlerdir. Oteller için toptan satın alımlar da bulunmaktadır.

Otel Tipi Minibar Keyfi

Sıcak yaz günlerinde güneşlenmek, yüzmek gibi yapılan etkinliklerden sonra otel odasında dinlenmek istenildiğinde otel minibar sayesinde buz gibi bir içecek içerek serinlemek mümkündür.  Konaklama yapanlar için oldukça önemli bir hizmet olan minibarlar, müşteri memnuniyetini sağlayan en önemli hizmetlerden biridir. Kaliteli, enerji tasarruflu, şık tasarımlı minibarlar ile otel odalarına ayrı bir hava katılmakta ve müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.